Klan rodiny Douglasů

develop own website

Jen málokdy se stane, že fenomenální herec má syna, který je taktéž fenomenálním hercem. Fotografovat takovou rodinu je snem každého fotografa, já jsem dokonce fotografovala i jeho manželku a vnuka.

Všechno začalo v roce 1981. Přicestovala jsem na festival do Moskvy den před jeho zahájením. V hotelu Rossija se mnou současně nastoupil do výtahu muž, který mi připadal nějak povědomý. Neuměla jsem ho zařadit, a tak jsem se ho zeptala, zda mluví německy. Odpověděl mi perfektní němčinou. Tak to nebude Američan, protože ti německy nemluví. Udělala jsem další pokus, představila jsem se mu jménem a on mě též: „Kirk Douglas!“

Zkoprněla jsem úžasem. Výtah zrovna zastavil a on se mi svěřil, že má hlad a dlouho marně hledá v hotelu restauraci. „Máte štěstí, narazil jste na správného člověka…“ a už jsem ho vedla. V obrovském hotelu byl sice na každém druhém poschodí bufet, ale museli jste přesně vědět, který z nich je v kterou hodinu otevřený a zda vstoupit severním, jižním, západním nebo východním vchodem. Když jsme přišli na správné místo, byla tam už celá naše delegace společně s několika zkušenými festivalovými borci. Kaviár se jedl polévkovými lžícemi a zapíjel se dobře chlazeným šampaňským.

Kirk vzbudil velkou pozornost. Představila jsem mu naše vycházející hvězdičky Olinku Šalagovou a Ludku Mandžárovou. Byl v euforii, a tak jsem ho hned začala fotografovat, jak s nimi, tak i s ostatními přítomnými, a bylo to všechno velmi zábavné. Druhý den jsem se dozvěděla o jeho neshodách na festivalu, kvůli kterým svůj pobyt zkrátil. Ale jak se říká – já už ho měla v „kufru“. V roce 1996 jsem s Jirkou Bartoškou a Markem Ebenem čekala na karlovarském letišti na Michaela Douglase, který přiletěl svým vlastním letadlem z Mallorky. Zase šampaňské, výborná nálada a já jsem mohla fotografovat skutečnou hvězdu. Když jsme společně dorazili k hotelu Pupp, bylo tam mnoho čekajících fotografů a kameramanů, ale já už jsem zase měla Michaela „v kufru“.

V roce 2003 se na festivalu promítal s velkým úspěchem rodinný film tří generací Douglasů Tak to chodí, a tam jsem se seznámila s Michaelovou matkou Dianou a jeho synem Cameronem. Neznám milejší a skromnější lidi, než jsou oni.

Copyright © 2020. All Rights Reserved.