Jak jsem fotografovala Anglickou královnu 

how to make your own website for free

Nebylo to v Buckinghanském paláci v Londýně, ale na úplně prozaickém místě v Děvíně u Bratislavy. Královna Alžběta II. přicestoval v roce 2008 na státní návštěvu. Na toto nehostinné místo ji přivedl zájem vidět na vlastní oči kde „železná opona“ dělila svět. Světlým bodem této návštěvy bylo setkání se sirem Nicholasem Wintonem.

Mobirise

Byla jsem vybrána mezi z oficiální fotografy. Před jejím příjezdem mě seznámili s velmi přísným společenským protokolem. Musela jsem dodržet předepsané oblečení a fotografovat pouze z vyhrazeného prostoru. V žádném případě jsem nesměla být před královnou, ale ani v blízkosti za ní.
Dochvilnost je výsadou králů. Alžběta druhá přišla na sekundu přesně. K mému překvapení s ní do prostoru k fotografování vtrhla smečka zahraničních reportérů. Dravost mých kolegů mě překvapila a nastal skutečný boj o život.

Padla na mě dokonalá beznaděj až do chvíle, kdy jsem celý protokol hodila za hlavu. Moji vysocí kolegové neměli šanci vidět královně do tváře, protože ji stínila široká krempa jejího klobouku. Využila jsem svého výškového handicapu a fotografovala jsem ji téměř od země. Snad jediné se mi povedlo pohlédnout jí do očí.

Copyright © 2020. All Rights Reserved.