Jak jsem dělala byznys

portfolio web templates

Všichni najednou chtěli zbohatnout, všichni začali podnikat a ani my jsme nebyli výjimkou. Maťo řekl, že teď se lidé budou potřebovat učit jazyky, a my na tom parádně zbohatneme, protože jim nabídneme zábavu. Maťo dostal totiž nápad, že uděláme kalendář Love Story se základními anglicko-slovenskými a německo-slovenskými vyznáními lásky – od seznámení, prvního flirtu až po svatbu. Vždyť co se dá lehčeji naučit než právě slovo láska? Já jsem k tomu vytvořila sérii fotografií, do kterých jsem vložila spoustu peněz za půjčení kostýmů a honoráře pro přitažlivé modely a modelky. Fotografie se vydařily, Maťo zkonzultoval angličtinu s jedním z prvních Angličanů, kteří se přišli podívat zblízka na život v postkomunistické zemi. Ten mu dal cenné rady, že například Angličan nežádá o ruku slovy o nehynoucí lásce, že tak by to řekl Ital, kdežto Angličana zajímá, zda jeho vyvolená dokáže vyměnit pojistky, když vypadne proud.

Poté jsme nechali udělat grafickou podobu kalendáře a dílo bylo hotové. Jeden přítel nám domluvil schůzku s marketingovým ředitelem největší rakouské banky Creditanstalt ve Vídni s tím, že banka by mohla náš kalendář objednat jako svůj propagační materiál na příští rok. Byli jsme nadšení, Creditanstalt měla spoustu peněz, a tak jsme si byli jistí, že nám jistě slušně zaplatí. A již jsme si spravedlivě rozdělili tuto pomyslnou sumu.

Pan ředitel nás přijal v krásném starobylém prostředí banky, my mu předložili náš produkt, chválami se nešetřilo, ale na závěr nám řekl, že banka má starší a velmi konzervativní klientelu, takže pro ně by byly nevhodnější motivy alpské krajinky.

„Víte, řekl nám, neumím si celkem představit, že by nad hlavou našeho seriózního generálního ředitele vysela rozkošná prdelka vaší manekýny!“

Vypotáceli jsme se ven. Já jsem zavelela: „Jde se do nejdražší restaurace!“. Věděla jsem totiž, že když má člověk neúspěch, tak se mu to daleko lépe snáší s plným žaludkem. Nakonec jsme se vraceli domů úplně bez peněz a bez objednávky, ale vlastně docela šťastní. Tuto metodu, jak obelstít neúspěch, používám dodnes.

Mobirise

Copyright © 2020. All Rights Reserved.